שי הראל

משרד עורכי דין   

English

 

 

דף הבית  |  על המשרד  |  פרופיל אישי  |  מיסוי אזרחי  |  עבירות מס  |  מסחרי - אזרחי  |  מאמרים  |  קטעי עיתונות  |  צור קשר

 
 

 

 

עבירות הלבנת הון, עבירות מקור

ופעולות ברכוש אסור

 

נחקרתם במס הכנסה או במע"מ בגלל עבירות מס ?

קחו בחשבון שאתם עלולים להיות מואשמים גם בעבירות של הלבנת הון, בנוסף לעבירות המס (עבירות המקור).

 

 

המשרד מתמחה בייצוג חשודים ונאשמים בביצוע עבירות הלבנת הון, כאשר "עבירת המקור" היא עבירת מס

 

הטיפול המשפטי כולל ליווי צמוד של לקוחות החשופים להליכים פליליים, תוך מתן דגש לזכויות החשוד או עצור, בפני גופי החקירה השונים של רשות המסים וגם מול הפרקליטויות השונות.

 

הייצוג המשפטי של לקוחות החשודים בביצוע עבירות הלבנת הון כרוך גם בייצוג בעבירות המקור - עבירות מרמה וזדון במס הכנסה, מע"מ ומיסוי מקרקעין.

הייצוג מתחיל בדר"כ עם פתיחת "חקירה גלויה" של רשות המסים - חיפוש ותפיסת מסמכים, עיכוב וחקירה, מעצר או הטלת תנאי שחרור מגבילים, וכן בתפיסת רכוש וכספים וחילוטם.

 

מהי הלבנת הון

הלבנת הון היא עשיית פעולות בכספים שמקורם בפשיעה חמורה (ראה להלן – "עבירות המקור"), כדי להטמיע אותם ולערבב אותם בכספים חוקיים וברכוש לגיטימי, במטרה להסוות ולהסתיר את המקור הבלתי חוקי של הכסף, באופן שה"הון שחור" יהפוך לאחר טשטוש המקור והעקבות, ל"הון לבן", להון לגיטימי וחוקי.

שרשרת פעולות ההלבנה, שנועדו לטשטש ולהסתיר את מקור הכסף, זהות מבצעים והיעד אליו מועבר הכסף, מבוצעת ע"י הטמעתו של "הכסף השחור" ברכוש חוקי, או הפקדתו במוסדות פיננסים (אצל נותני שירותי אשראי או מטבע, בנקים וחברות ביטוח), או העברתו לצדדים שלישיים ואף לאנשי קש או חברות קש.

כל אלה הן פעולות אסורות לפי חוק איסור הלבנת הון.

מהן עבירות המקור

"עבירות המקור" המסורתיות היו בעבר סחר בסמים, סחר בלתי חוקי בנשק, פשיעה מאורגנת, עבירות רכוש, הימורים וזנות, ובשנים האחרונות נוספו להן גם עבירות מס חמורות בסכומים מהותיים, כגון:

הפצת חשבוניות פיקטיביות או קיזוז חשבוניות פיקטיביות, לפי חוק מע"מ, העלמת מס או השמטת הכנסות לפי פקודת מס הכנסה, וגם עבירות של אי-דיווח או דיווח כוזב על עסקאות מקרקעין והשמטת שווי אמיתי של עסקת מקרקעין, לפי חוק מיסוי מקרקעין.

מהי פעולה ב"רכוש אסור"

רכוש שמקורו בביצוע עבירת מקור, או ששימש לביצוע עבירת המקור, או שאיפשר את ביצוע עבירת המקור, או שבו בוצעה עבירת המקור, נחשב לפי הגדרת החוק לאיסור הלבנת הון ל- "רכוש אסור".

ביצוע פעולה ב- "רכוש אסור" מהווה עבירה חמורה לפי חוק איסור הלבנת הון, שהעונש הצפוי בגינה הוא 7 שנות מאסר, ואם הפעולה נעשתה ברכוש האסור "במטרה להסתיר או להסוות את מקורו, את זהות בעלי הזכויות בו, את מיקומו, את תנועותיו או עשיית פעולה בו", דינו מאסר 10 שנים.

חשוב להדגיש כי ענישה זו, לפי סעיפים 3 או 4 לחוק איסור הלבנת הון, מתווספת ומצטברת לענישה בגין ביצוע עבירות המקור עצמן, דהיינו היא בנוסף לענישה בגין עבירות המס שיצרו את ה"רכוש-האסור".

מי עלול להיכשל בעבירת הלבנת הון

חשוב להבין כי חלק מהפעולות האסורות, בשרשרת שלבי הלבנת ההון, מבוצעות לא רק בידי חברי ארגוני פשע, אלא גם ע"י "אנשים נורמטיביים" כביכול, בעלי עסקים שמעלימים הכנסות, או מקזזים חשבוניות פיקטיביות, או לא מדווחים על השווי האמיתי של עסקאות הנדל"ן שמבצעים.

בנוסף, עלולים להיכשל בכך גם אנשי מקצוע שמטפלים בכספים ורכוש, כמו; בנקאים, חלפנים, נותני אשראי, אנשי כספים, רואי חשבון ועורכי דין, שחשופים למצבים בהם הם עצמם מבצעים פעולות שונות ברכוש אסור, ו/או לא מדווחים כנדרש על אותן פעולות, ובכך מבצעים עבירות של הלבנת הון.

הייצוג של משרדנו בתיקים של הלבנת הון, כרוך בד"כ לא רק בייצוג החשודים והנאשמים, בשלבי החקירות ומעצרים ובבתי המשפט, אלא גם בהתמודדות במקרים של תפיסת רכוש של אותם חשודים וייצוגם מול הליכי חילוט רכוש דורסניים שמבוצעים כיום כדבר שבשגרה בכל תיק של הלבנת הון, כחלק בלתי נפרד מההליכים הפליליים.

 

המשרד מסייע ללקוחות החשודים או נאשמים בביצוע עבירות מס מהותיות במגעים עם רשות המסים כדי "להסיר מחדלים" ולהקל על העונש, ומגיש בקשות להמרת האישומים בכופר כסף (בכל שלב), ומסייע ללקוחות להגיע להסדרי טיעון  מקילים.

 

לתיאום פגישת ייעוץ נא התקשרו בשעות הפעילות של המשרד בימים א' עד ה'

בין השעות 18:00- 08:30  לטלפון: 03-5467531.

 

במקרים דחופים ניתן להתקשר אל עורך דין שי הראל: 050-5615447 

ולקבל ייעוץ משפטי ראשוני, או לתאם פגישה דחופה.

 

אפשר להמשיך ולתאר עוד את הטיפול המשפטי של משרדנו, אבל אנחנו מעדיפים לענות לכל לקוח באופן אישי ודיסקרטי על שאלותיו.

שלחו אלינו במייל את שאלתכם ונשמח לחזור אליכם בהקדם עם תשובה מפורטת לשאלתכם - לחצו כאן לשליחת מייל

 

 

ראו מאמרים נוספים:

1. עבירות מס והלבנת הון

2. עבירות מס טכניות  - מס הכנסה ומע"מ

3. עבירות מס חמורות - עבירות מסוג "פשע" מס הכנסה ומע"מ

 

משרדנו מתמחה גם בטיפול בסוגיות במיסוי אזרחי וייצוג נישומים ועוסקים מול רשות המסים ובבתי המשפט - כדי לקרוא על מיסוי אזרחי לחץ כאן

 

אנו משתפים פעולה באופן מקצועי עם משרדי רואי חשבון ומשרדי עורכי דין רבים בתחום המסים ומעוניינים להרחיב את שיתוף הפעולה עם רואי חשבון ועורכי דין נוספים, בייצוג בעבירות מס, בערעורי מס אזרחיים, מתן ייעוץ משפטי דחוף, פירוק חברות לא פעילות וקבלת פטור מאגרות.

כדי לקרוא עוד על שיתוף הפעולה כאמור - לחץ כאן

 
 

Bookmark and Share

צור קשר | הוספה למועדפים | פירוק חברה מרצון | פירוק שותפות עבירות מס | אי-הגשת דו"ח במועד | גילוי מרצון | קו הצדק | מיסוי אזרחי

מפת אתר | עורכי דין-רשימה | שיתוף פעולה

 

שי הראל - משרד עורכי דין

שד' שאול המלך 8, בית אמות המשפט, תל-אביב, טלפון: 03-5467531  פקס: 03-5467532

תוכן האתר נועד לאינפורמציה בלבד, אין לראות בו ייעוץ משפטי והוא לא תחליף לייעוץ הניתן ע"י עורכי דין.

© כל הזכויות שמורות 2003,  שי הראל - משרד עורכי דין

 

לראש הדף